OPIS ZAPLECZA (WYPOSAŻENIA) TECHNICZNEGO ZAKŁADU

KAMERA KOMINOWA - jedyną możliwością zdiagnozowania w szczegółach usterek odpowiedzialnych za niewłaściwe funkcjonowanie przewodu kominowego jest prześwietlenie przy użyciu kamery kominowej. Dzięki diagnozie kamerą ograniczamy koszty naprawy przewodu do niezbędnego minimum, wskazując z dokładnością do 10 cm usterkę wewnątrz przewodu.

ANALIZATOR SPALIN - zezwala na dokładną kontrolę spalania paliwa w badanym urządzeniu grzewczym. Dzięki danym z analizatora możliwe jest sprawdzenie skuteczności funkcjonowania urządzenia (dokładność spalania paliwa). Badając analizatorem, otrzymujemy wynik innych parametrów spalin, dzięki którym można stwierdzić przyczynę wadliwego działania pieca.

RADIOTELEFONY - prawidłowa łączność pomiędzy pracownikami obsługi kominiarskiej jest podstawą przy rozwiązywaniu problemów z wadliwym działaniem przewodów kominowych.

ANEMOMETRY - służą do pomiaru prędkości przepływu powierza przy wlotach do przewodów kominowych. Dzięki wynikowi można wyliczyć według ogólnego wzoru przepływ powietrza wentylacyjnego w danym pomieszczeniu.

KOMPUTER POMIAROWY WÖHLER - nie sposób wyliczyć wszystkich zalet tego urządzenia ze względu na ich dużą ilość. Jest najbardziej wszechstronnym urządzeniem pomiarowym stosowanym przy badaniu przewodów kominowych, wentylacji, wilgotności względnej, ciśnienia, podciśnienia, wycieków gazu itp. Urządzenie jest podstawowym wyposażeniem Zakładów Kominiarskich w Niemczech.

NARZĘDZIA TRADYCYJNE - nawet najbardziej zaawansowanie technicznie urządzenie pomiarowe nie zastąpią tradycyjnych - podstawowych narzędzi kominiarskich jakimi są: komplet linowy, przepychacze, grace, szczotki bolce, przebijaki, klucze kominiarskie, worki itp.

SAMOCHÓD VAN - dzięki pełnej mobilności pracowników obsługi kominiarskiej, kontrole, czyszczenie oraz wszelkie prace wykonywane są na czas, bez zbędnej zwłoki związanej z dojazdem czy kompletowaniem sprzętu (samochód jest w pełni wyposażony w wyżej opisane przyrządy).

TELEFONY KOMÓRKOWE - pracownicy dostępni są w każdej porze - pełna dyspozycyjność w dzień i w nocy.

DRABINY - nie zawsze projektanci myślą o dostępie do kominów ponad dachem. Nie stanowi to dla nas żadnego problemu - dysponujemy własnymi drabinami różnej wysokości w miarę potrzeb.

Całe wyposażenie techniczne zakładu stanowi w 100% jego własność.

Nowoczesne narzędzia

Inspekcyjna kamera kominowa SK 95 Inspekcyjna kamera kominowa SK 95

Kamera zajrzy w każdy trudno dostępny zakamarek komina, i nie tylko. Przed nie da się niczego ukryć. Brała udział w poszukiwaniu ofiar katastrof budowlanych.
Econometr E 98 Econometr E 98

Gdy należy wyregulować wielkie urządzenia grzewcze (olej lub gaz), pokazuje wszystkie wartości pomiarowe konieczne do prac regulacyjnych i kontrolnych. Jest to nowe, kompaktowe urządzenie do analizy spalin. Idealna broń przed utratą czasu i niepotrzebną, podwójną pracą. Sonda, komputer pomiarowy i wyświetlacz tworzą jedność - bez plątaniny węży i pękających przewodów, bez ryzyka nieszczelności połączeń. Jedno przyciśnięcie klawisza i dobrze czytelny wyświetlacz pokaże decydujące wartości spalin.
Komputer pomiarowy Wöhler Komputer pomiarowy Wöhler

nie sposób wyliczyć wszystkich zalet tego urządzenia ze względu na ich dużą ilość. Jest najbardziej wszechstronnym urządzeniem pomiarowym stosowanym przy badaniu przewodów kominowych, wentylacji, wilgotności względnej, ciśnienia, podciśnienia, wycieków gazu itp. Urządzenie jest podstawowym wyposażeniem Zakładów Kominiarskich w Niemczech.
Anemometr Anemometr

Anemometr A-1200 M1 składa się z solidnej, metalowej obudowy i przetwornika na szafirowych, bardzo wysokiej jakości łożyskach. Przeznaczony jest do cyfrowego pomiaru średniej prędkości przepływu strumienia powietrza w:
  • tunelach,
  • kanałach wentylacyjnych,
  • szybach, rurach instalacji wyciągowej,
  • instalacjach chłodniczych,
  • suszarniach.
Kołowrotek ręczny Kołowrotek ręczny

Kołowrotek ręczny umożliwia czyszczenie przewodów i kanałów od dołu. Obsługiwany jest przez jednego pracownika. Lekki (4 kg), mocowany na pasku, giętki pręt GFK (fi 6 mm) z tworzywa umożliwia czyszczenie nie tylko pionowych odcinków. W komplecie znajduje się zestaw wymiennych głowic zmienianych w zależności od materiału i konstrukcji komina.
Kołowrotek stojący Kołowrotek stojący

Kołowrotek stojący umożliwia czyszczenie przewodów i kanałów od dołu. Obsługiwany jest przez jednego pracownika. Niezwykle trwały, a zarazem giętki pręt GFK (fi 6 mm) z tworzywa umożliwia czyszczenie nie tylko pionowych odcinków. W komplecie znajduje się zestaw wymiennych głowic zmienianych w zależności od materiału i konstrukcji komina.

Narzędzia tradycyjne

Graca naramienna Klucz kominiarski Kołowrotek
Graca naramienna Klucz kominiarski Kołowrotek
Łyżka kominiarska do sadzy Zmiotka kominiarska
Łyżka kominiarska do sadzy Zmiotka kominiarska
Szczotki do czyszczenia pieców Szczotka do czyszczenia pieców
Szczotki do czyszczenia pieców Szczotka do czyszczenia pieców
Szczotki kominiarskie Szczotki kominiarskie Szczotka kominiarska
Szczotki kominiarskie Szczotki kominiarskie Szczotka kominiarska
Niepalne liny kominiarskie Zestaw do czyszczenia podczas wypalania sadzy Worek kominiarski na sadzę
Niepalne liny kominiarskie Zestaw do czyszczenia podczas wypalania sadzy Worek kominiarski na sadzę
Przebijak sprężynowy Przepychacz tradycyjny Przepychacz tradycyjny
Przebijak sprężynowy Przepychacz tradycyjny Przepychacz tradycyjny
Przebijak - bolec do udrożniania przewodów Przebijak - bolec do udrożniania przewodów Świece dymne (użyteczne przy inwentaryzacjach podłączeń)
Przebijak - bolec
do udrożniania przewodów
Przebijak - bolec
do udrożniania przewodów
Świece dymne (użyteczne
przy inwentaryzacjach podłączeń)
Na górę strony
Poprawny XHTML. Sprawdź!Poprawny CSS. Sprawdź! Liczba odwiedzin: Licznik Wykonanie: Bilans